Ravenloft

Vannax
1.2.2007 12:39
-- skupinová hra s kostkami --
Autorská citace #1
1.2.2007 12:39 - Vannax
Když už tady tak prezentuju tyhle hry, zajímalo by mně, jestli kromě mě taky někdo ještě ve svých hrách používá něco takového. Vlastně takové hry ve hře. Triviální příklad: Dobrodruzi přijdou do krčmy (jak jinak, že?) a u stolů sedí místní štamgasti. Někteří z nich hrají jakousi hru s kostkama a naštavně nebo rozjásaně buď berou nebo dávají stříbrňáky na stůl. Dobrodruzi potřebují získat nějaké informace, ale nikdo není ochoten se s cizákama bavit. Nuže, co takhle zkusit hazard – když vyhrajou, získají nějaké odpovědi, když prohrajou, přijdou o prachy. Samozřejmě tyhle hry ve hře mají ještě spoustu jiných využití.
Autorská citace #2
1.2.2007 12:45 - Rytíř
Párkrát jsme to zkusili.. je to fajn. :) Ale hrajeme tak málo, že nám na to postupně nevybývá čas, tohle je podle mě ideální, když začíná bejt člověk přesycenej klasického doupětování, že se v podstatě v rámci hry odreaguje a zabaví jinak...
Autorská citace #3
1.2.2007 13:25 - Xeth
Párkrát jsme to použili a myslím, že se to těší oblibě, podobně jako turnaje nebo závody v nejrůznějších disciplínách.
Autorská citace #4
1.2.2007 13:29 - Vannax
Xeth: Jo, to máš pravdu :) Gladiátorské hry v aréně byly oblíbené, co si pamatuju.
Jinak jak píše rytíř, jde svým způsobem i o odreagování a zároveň to obohacuje tradiční dungeonování něčím novým. Kdo nezkusil, jako by nebyl :)
Autorská citace #5
1.2.2007 13:31 - andtom
Mně to zajímá hodně, přispívá to k atmosféře a je to dobrá zábava. Líbí se mi příručka Tournaments, Fairs & Taverns od Natural d20 Press (nebo jak se ten vydavatel jmenuje, myslím ale, že už ho někdo převzal, nejsem si jist). Dokonce jsem kdysi dostal lehký překládácí záchvat nad touto příručkou, což se mi u žádné jiné nestalo :)
Autorská citace #6
1.2.2007 14:34 - Alnag
Jednou jsem zkoušel arénu. Jednou karty. Jednou turnaj (ale spíš ve stylu jarmark a soutěže). Spíš pro takové dokreslení.
Nicméně pohrávám si nejen pod vlivem Vannaxových článků s věštěním.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0013978481292725 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.057555913925171 secREMOTE_IP: 3.93.173.205